לדעת לפני כולם, זה חלק מההצלחה שלכם.

הירשמו עכשיו
עו''ד יהודית קנולר - עורכת
עו''ד יהודית קנולר - עורכת
ניוזלטר חשבים - גיליון 302
גולשי "חשבים",

כל מי שאיבד את הקשר המילולי עם בני משפחתו בארוחת ליל שבת, מפני שאפיהם של בני דור הביניים ובני הדור הצעיר תקועים איש איש בטלפון החכם שלו, יבין כי ההתמכרות אינה באה לביטוי רק בחוג משפחתי. היא מתרחשת במכוניות, על המדרכות בקרב הולכי הרגל וגם בקרב הרוכבים על כלי המשחית החשמליים על המדרכות תוך סיכון הולכי הרגל. אימהות צעירות הפסיקו לדבר אל הפעוטות בעגלה כי תוך כדי הליכה עם התינוק הן מדברות בטלפון. לפעמים בא פשוט לצרוח: "הרף"!
מכאן אפשר להבין שיש בעיה גם במקומות העבודה. דניאל דותן, מומחה למשאבי אנוש, כתב בפרסום של HR - הביטאון למשאבי אנוש, כי התעורר צורך בקרב חברות לגמילה דיגיטלית. מי שצופה בטלוויזיה בערוץ הכנסת יגלה כי מעט החברים היושבים במליאה מציצים בצורה גלויה בטלפונים שלהם. כותבת שורות אלה מודה גם היא באשמה כמגיבה נלהבת לחברים בפייסבוק.
מתי הופך הטלפון לגורם מפריע? כאשר כולם מגיעים גם לפגישות שאינן כרוכות בטכנולוגיה עם מחשבים ניידים ביד ומצגות על המסך. בפגישה של סיעור מוחות למשל, הצפצופים, ההתראות וצלצולי הטלפון מסיחים את הדעת ומונעים הפריה הדדית והרחבת יוזמות. דותן מצא כי העובדים הפוריים ביותר דיווחו על עבודה של 52 דקות במרוכז לפני 17 דקות של הפסקה. מכאן ההמלצה לעשות מדי שעה פעילות שאינה מערבת מסכים באמצעות פעילות כמו יוגה או יציאה לאוויר הצח, כדי להירגע ולרענן את המוח ממחשבות ולחצים.
הוא מבקר את העובדה שהעובדים מקדישים גם הפסקת הצהריים למדיה החברתית מול מסך. לדעתו מוטב להניח לאצבעות ולעיניים לחצי שעה של מנוחה מוחלטת.
אחת ההצעות היא להניח את המחשב הנייד במקום העבודה ולחוות יום ללא מחשב. המעבידים מצידם מתבקשים שלא לשלוח אי מיילים לעובדים עם תום שעות העבודה. הנתק הזה חיוני למילוי המצברים לקראת יום העבודה הבא.

בברכה,
עו"ד יהודית קנולר - עורכת
מאמרים נבחרים
המוצרים שלנו